سلام به های کالا خوش آمدید

1. از ترکیب جوش شیرین، نمک و آب استفاده نمایید.

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین + یک قاشق غذاخوری نمک + یک قاشق غذاخوری آب” را باهم ترکیب کنید تا ماده‌ای خمیری شکل به دست آید. سپس آن را بر روی قسمت‌های کثیف گاز قرار دهید تا لکه‌ها را از بین ببرد. چند ثانیه صبر کنید و تمام سطح گاز استیل را با یک دستمال خشک کرده و در انتها با پارچه‌ای مرطوب گاز را تمیز کنید.

2. از ترکیب سرکه سفید و آب استفاده نمایید.

“نصف فنجان سرکه سفید + نصف فنجان آب” را باهم ترکیب نموده و محلول به‌دست‌آمده را داخل یک بطری بریزید و آن را بر روی قسمت‌های کثیف گاز استیل اسپری کنید. اجازه دهید محلول 15 تا 30 دقیقه بر روی لکه‌ها باقی بماند. بعد از این مدت با یک دستمال خشک سطح اجاق‌گاز را پاکیزه نمایید.

3. از ترکیب آب‌لیمو، سرکه سفید و جوش شیرین استفاده نمایید.
در این روش به “یک فنجان سرکه سفید + نصف فنجان آب‌لیمو و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین” نیاز است. ابتدا بر روی لکه‌های کثیفی موجود بر روی سطح گاز استیل، جوش شیرین را پخش کنید. آب‌لیمو و سرکه سفید را باهم مخلوط کرده و داخل یک بطری بریزید و آن را بر روی قسمت‌هایی که قبلاً جوش شیرین پاشیده بودید، اسپری کنید. مدت 15 تا 30 دقیقه اجازه دهید تا این محلول با جوش شیرین خیس بخورد. سپس با دستمال خشک سطح گاز استیل را پاک کنید و در انتها برای تمیز کردن گاز استیل، تمام قسمت‌های آن را با دستمال مرطوب بکشید تا براق شود.

4. از ترکیب سرکه سفید و پوست مرکبات استفاده نمایید.

در این روش به “یک استکان سرکه سفید + مقداری پوست مرکبات” که می‌تواند هر نوع میوه باشد، نیاز است. چنانچه بخواهید برای پاک کردن اجاق گاز استیل از این روش استفاده کنید؛ در ابتدا باید پوست مرکبات را به همراه سرکه سفید درون ظرفی در بسته قرار دهید و دوهفته در محلی بگذارید تا بماند. بعد از گذشت 15 روز درب ظرف را بازنموده و پوست مرکبات را دور بریزید. سرکه سفید را با مقدار برابر آب مخلوط کرده و درون یک بطری بریزید و سپس این محلول را برای تمیزکردن گاز به کار ببرید.

5. از آب جوش استفاده نمایید.

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن گاز استیل استفاده از آب جوش است. گاهی اوقات پیش می‌آید که هیچ‌کدام از مواد مناسب برای نظافت اجاق‌گاز را در اختیار ندارید و به دلیل سر رفتن غذاها بر روی گاز، لکه‌های چربی ایجاد شده که باید بلافاصله آنها را تمیز کنید. در این موقع بهترین روش ریختن آب جوش بر روی این لکه‌ها است. آب را جوشانده و به مقدار لازم بر روی این قسمت‌ها بریزید. صبر کنید تا این لکه‌ها خیس بخورند و آب جوش هم سرد شود، سپس با یک دستمال خشک تمام آنها را از روی گاز پاک کنید و از تمیزی اجاق‌گاز خود لذت ببرید.

6. از ترکیب آب گازدار و نمک استفاده نمایید.

“دو قاشق غذاخوری نمک + مقدار لازم آب گازدار” را داخل یک بطری بریزید و خوب هم بزنید تا باهم ترکیب شوند، سپس این مخلوط را بر روی لکه‌های سرسخت به‌جامانده از غذاها اسپری کنید. چند ثانیه اجازه دهید تا ترکیب فوق اثر کند و لکه‌ها از سطح گاز جدا شود. در انتها با یک دستمال نرم تمام قسمت‌های گاز استیل را تمیز کنید تا براق و درخشان شود.

7. از ترکیب مایع ظرف‌شویی و جوش شیرین استفاده کنید.

“مقدار مساوی مایع ظرف‌شویی + جوش شیرین” را در یک کاسه کوچک باهم ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند و یک بافت کف آلود به وجود بیاید. این مخلوط را با یک اسکاچ نرم بر روی قسمت‌های کثیف اجاق‌گاز بکشید و چند ثانیه اجازه دهید تا ترکیب بر روی لکه‌ها اثر کند. سپس این قسمت‌ها را آبکشی نموده و سطح گاز را تمیز کنید. از این ترکیب برای پاک‌کردن شعله‌پخش‌کن و میله‌های اجاق‌گاز هم می‌توانید استفاده نمایید.

8. از ترکیب جوش شیرین، سرکه و مایع ظرف‌شویی استفاده نمایید.

” 5 قاشق غذاخوری جوش شیرین + 4 قاشق غذاخوری سرکه + 3 قطره مایع ظرف‌شویی” را باهم ترکیب کنید تا شکل خمیری پیدا کنند. سپس آن را بر روی سطح موردنظر بمالید و 10 دقیقه صبر کنید تا بر روی کثیفی‌ها اثر کند. در انتها با یک دستمال تمام قسمت‌های گاز را پاک و تمیز نمایید.

9. از ترکیب آب داغ و جوش شیرین استفاده نمایید.

“4 قاشق غذاخوری آب داغ + 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین” را در یک کاسه جوش شیرین ریخته و به آن آب جوش اضافه کنید و آن‌قدر هم بزنید تا خوب حل شود، سپس با یک مسواک آن را بر روی تمام سطح گاز استیل بکشید و در انتها با یک اسکاچ نرم گاز را تمیز کنید.

10. از آمونیاک استفاده نمایید.

معمولاً برای تمیز کردن اجاق گاز استیل که لکه‌های قدیمی و سرسختی بر روی آن ایجاد شده، استفاده از آمونیاک می‌تواند یک روش بسیار موثر باشد. مقدار لازم آمونیاک را با آب مخلوط کرده و در یک بطری بریزید، سپس بر روی قسمت‌های کثیف اسپری کنید. نیم ساعت صبر کنید تا محلول اثر کند و در انتها با یک دستمال نمدار، تمام سطح گاز استیل را تمیز کنید.

11. از اسپری تمیزکننده مخصوص اجاق‌گاز استیل استفاده نمایید.

امروزه تولیدکنندگان مواد شوینده، برای پاک کردن اجاق گاز استیل اسپری‌های مخصوصی را تولید نموده‌اند که می‌تواند لکه‌ها و چربی‌های ایجاد شده بر روی سطح گاز را از بین ببرد. شما می‌توانید با خریداری یک ماده تمیزکننده گاز استیل و اسپری کردن آن بر روی قسمت‌های کثیف شده، اجاق گاز خود را پاکیزه نمایید.